Utorak, 14 Maja, 2024
HomeNogometSpektakularna pobjeda Arsenala protiv Tottenhama: 3:1

Spektakularna pobjeda Arsenala protiv Tottenhama: 3:1

Činilo se da Arsenal u borbi za titulu ima znatno teži raspored od Manchester Cityja, ali Topnici korak po korak prelaze sve svoje teške rivale. Tako je bilo i ovoga puta, a Tottenham je u dobrom dijelu utakmice bio nedostojan rival.

Od samog starta gosti su znali šta žele, a do vodstva su došli u 15. minuti. Korner je izveo Bukayo Saka, a Pierre-Emile Hojbjerg nespretnom reakcijom ubacuje loptu u svoju mrežu.

U 22. minuti svi na Tottenham Hotspur stadionu mislili su da je domaćin poravnao. Micky Van de Ven postiže gol nakon jednog rikošeta u kaznenom prostoru Arsenala, ali nakon dugotrajnog slavlja, uslijedio je hladan “tuš” – gol je poništen zbog minimalnog ofsajda.

Košmar Tottenhama nastavljen je u 27. minuti kada je gostujući tim odigrao sjajnu kontru, a Saka ju je završio na lijep način, golom nakon što je čuvara bacio na pod driblingom.

Katastrofalnih 45 minuta za Pijetlove zaokruženo je novim golom i to ponovo nakon kornera, koji je ove sezone najjače Arsenalovo oružje. Ovoga puta pogodio je preporođeni Kai Havertz.

Rezultatom 3:0 za goste otišlo se na odmor, a kada se činilo da i igrači Tottenhama jedva čekaju da utakmica završi, u igru ih je vratio golman Arsenala David Raya. Dodao je loptu do Cristiana Romera, a argentinski stoper pogađa za 1:3.

Topnici su zasluženo slavili na gostovanju kod najvećeg rivala i sada se velikim korakom primakli vrhu tabele. Ova utakmica je još jednom pokazala da je Arsenalova igra sve zrelija i da imaju prave sposobnosti za osvajanje titule.

Čestitke Arsenalu na spektakularnoj pobjedi, dok će Tottenham morati duboko analizirati ovaj poraz i pokušati se vratiti na pobjednički put.