Utorak, 14 Maja, 2024
HomeTenisDamir Džumhur osvaja drugi turnir ovog mjeseca!

Damir Džumhur osvaja drugi turnir ovog mjeseca!

Bosanskohercegovački teniser, Damir Džumhur, nastavlja sa sjajnim igrama i osvaja drugi turnir ovog mjeseca. Ovoga puta, Damir je trijumfovao na ATP Challenger Touru u Ostravi, Češka.
Finalni meč protiv Nijemca Henrika Squirea bio je iznimno neizvjestan. Nakon osvojenog laganog prvog seta rezultatom 6:2, Damir je izgubio drugi set sa 6:4. Međutim, u odlučujućem setu Damir je pokazao svoje majstorstvo i uspio slaviti rezultatom 7:5, osiguravajući tako konačnu pobjedu i trofej.
Ipak, najveći trenutak meča svakako je bila situacija iz drugog seta kada je Damir stigao do jedne naizgled izgubljene loptice i poslao je u polje protivnika. Ovaj nevjerovatan potez ostavio je i samog protivnika i gledatelje u nevjerici. ATP Challenger Tour nije mogao da se suzdrži od pitanja “Kako je Damir Džumhur stigao do te loptice?”
Ovo je za Damira Džumhura drugi osvojeni turnir u posljednjem mjesecu, što svjedoči o njegovom izuzetnom trenutnom stanju i formi. Nakon ove pobjede, Damir će sigurno skočiti na ATP rang listi i još više približiti se povratku u sam vrh svjetskog tenisa.
Čestitamo Damiru na još jednom velikom uspjehu i želimo mu puno sreće i uspjeha u daljnjim mečevima i turnirima.