Utorak, 19 Marta, 2024
HomeAktuelnoSofia Goggia pobjednica spusta u Crans Montani

Sofia Goggia pobjednica spusta u Crans Montani

Sofia Goggia pobijedila je na spustu Svjetskog kupa u švicarskoj Crans Montani. Talijanka je ostvarila  svoju petu pobjedu u spustu ove sezone potvrdila svoju superiornost.

Talijanska kraljica brzine nije bila impresionirana nesrećom na treningu, odgođenim startom utrke i slabom vidljivošću zbog snježne oluje u nedjelju te je pobijedila u Švicarskoj Crans-Montani ispred Talijanke Federice Brignone (+0.15) i Francuskinje Laure Gauche (+0-43) .

Sofia Goggia

Goggia je pala u petak na jedinom treningu, ali je svejedno danas je došla do 22. pobjede u karijeri.

Sofia je izjavila:

Nije bilo lako pronaći pristup utrci. Ali dosta sam proučavala druge sportaše,”.Za razliku od današnje utrke  Goggia  iznenađujuće nije uspjela osvojiti medalju na Svjetskom prvenstvu u Méribelu.

Sofia vodi u spustu s 580 bodova ispred Slovenke Ilke Štuhec (401), dok u ukupnom poretku vodi Amerikanka Michaela Shiffrin s 1697 bodova ispred Petre Vlhove (975) i Švicarke Lare Gut Behrami (926).

Skijašice u Svjetskom kupu sele u Norvešku, u Kvitfjellu su na programu dva super-G-a i jedan spust.