Petak, 29 Marta, 2024
HomeAktuelnoSEVILLA POBIJEDILA UNITED I PLASIRALA U POLUFINALE EUROPA LIGE

SEVILLA POBIJEDILA UNITED I PLASIRALA U POLUFINALE EUROPA LIGE

Sevilla je iznenađujuće izbacila Manchester United u četvrtfinalu Europa lige i plasirala se među četiri najbolje ekipe ovog takmičenja.

panci su u revanšu pobijedili 3:0 i tako nadigrali United s ukupnih 5:2. Sevilla je danas odigrala znatno bolju utakmicu nego prije sedam dana u Engleskoj, kada je Manchester dominirao i vodio 2:0, ali je onda u završnici zabio dva autogola.

Poveli su domaći već u osmoj minuti poslije velike greške Harryja Maguirea. Kapitan Uniteda dodao je golmanu Davidu de Gei, a on mu je odmah vratio loptu. Maguirea su potom okružila trojica protivničkih igrača, a Erik Lamela je blokirao njegovo novo dodavanje. Lopta se odbila prema golu Uniteda, uzeo ju je Youssef En Nesyri i zabio za vodstvo Seville.

U 41. minuti VAR je spasio United jer je zbog ofsajda poništio gol Lucasa Ocamposa, ali u 47. minuti spasa mu nije bilo. Ivan Rakitić preciznim je ubačajem iz kornera pronašao Loica Badea, a on je ramenom neodbranjivo usmjerio loptu prema golu Davida de Gee i tako odveo Sevillu na veliku prednost.

Konačnih 3:0 u 81. minuti postavio je En Nesyri svojim drugim golom na utakmici.

U polufinalu Europa lige Sevilla će igrati protiv Juventusa, koji je s ukupnih 2:1 nadigrao lisabonski Sporting. U drugom polufinalu igrat će Bayer Leverkusen i Roma.