Četvrtak, 25 Aprila, 2024
HomeAktuelnoOdermatt ponovo prvi u Cortini d'Ampezzo

Odermatt ponovo prvi u Cortini d'Ampezzo

Švicarski skijaš Marko Odermat pobednik je superveleslaloma voženog u subotu u Kortini d'Ampeco. Do pobjede je došao sa vremenom 1:25.57. Drugo mjesto, sa zaostatkom od 0.35 sekundi, zauzeo je Norvežanin Aleksandar Omat Kilde (1:25.92).

Treći je bio domaći takmičar Matija Kase koji je trku završio sa vremenom 1:26.20, odnosno 0.49 sekundi zaostatka.

Cortini d'Ampezzo

Slovenac Miha Hrobat bio je 25. (1:27.19), a njegov sunarodnik Martin Čater 41. (1:28.45).

U poretku superveleslaloma Odermat je prvi sa 440 bodova, slijedi Kilde sa 392, pa Vinsent Krihmajr sa 256.

U generalnom plasmanu Svjetskog kupa Odermat na prvom mjestu ima 1.286 bodova, Kilde slijedi sa 213 bodova manje, a Henrik Kristofersen je treći sa 779. Krihmajr na četvrtom mestu ima 722 boda…

Povezane vijesti: Kilde se vratio na pobjedničko postolje u Kitzbuehelu