Četvrtak, 28 Marta, 2024
HomeAktuelnoKilde se vratio na pobjedničko postolje u Kitzbuehelu

Kilde se vratio na pobjedničko postolje u Kitzbuehelu

Aleksander Aamodt Kilde (NOR) suočio se s najopasnijom stazom u skijaškom spustu usred snijega koji je padao i ponovo je pobijedio.

Kilde sa slomljenom kosti u šaci drugi put pobjednik na Streifu.

U četvrtak je na drugom službenom treningu u Kitzbühelu slomio metakarpalnu kost u desnoj šaci, u subotu je u prvom od dva spusta “spašavao živu glavu” i nimalo ga nije pogodilo tek 16. mjesto jer “došao sam čitav u cilj”, a onda je u subotu fenomenalnom vožnjom pokorio zloglasni Streif.

Kilde slavi u cilju

Kilde je napravio samouvjerenu, gotovo besprijekornu vožnju i nadmašio polje za 0,67 sekundi. Bio je to odličan rezultat nakon razočaravajućeg 16. mjesta u prvoj utrci spusta u petak.

Kilde prvi u cilju

“Osjećam se nevjerojatno. Jučer je bio stvarno težak dan s mojim bolnom rukom. Jučer je bio težak dan za tim Norveške. Dakle, morali smo “zapeti” svom snagom da bismo to danas pokrenuli. Stvarno sam zadovoljan svojom vožnjom,” rekao je Kilde.

Iza Kildea je bio 42-godišnji Johan Clarey (FRA).

Johan Clarey drugo mjesto

Pobjedničko postolje zaokružio je još jedan veteran, 34-godišnji Travis Ganong (SAD), samo 0,28 sekundi iza Clareya.

Travis Ganong treće mjesto
Pobjednici spust u Kitzbuehel Austrija

Mattia Casse (ITA) odskijao je solidnu vožnju za četvrto mjesto.

Ovacije je dobio Beat Feuz (SUI) koji je završio svoju legendarnu karijeru svojom posljednjom natjecateljskom utrkom. Švicarska zvijezda završila je 16. i proslavila svoju posljednju vožnju sa svojom obitelji podno brda.

Druga švicarska superzvijezda Marco Odermatt (SUI) nije startao nakon što je ozlijedio koljeno u sudaru u petak.

Povezane vijesti: Skijanje:Kriechmayr je pobjednik u Kitzbühelu, a Odermatt ozlijedio koljeno

Pratite nas na Facebook akter.ba – Kilde se vratio na pobjedničko postolje u Kitzbuehelu