Četvrtak, 28 Marta, 2024
HomeSportTenisĐoković se oprostio od US Opena

Đoković se oprostio od US Opena

Novak Đoković neće odbraniti titulu pobjednika US Opena nakon što je nastup na posljednjem Grand Slamu završio u osmini finala.

Đoković je predao meč Stanu Wawrinki pri rezultatu 4:6, 5:7, 1:2 za švicarskog tenisera.

Srbijanski teniser zbog problema s povredom nije bio na svom nivou, a tokom cijelog meča imao je veliki broj oscilacija u igri.

Wawrinka je u prvom setu napravio break u petom gameu, dok je bio siguran na svoj servis sa 6:4 poslije 47 minuta igre.

U drugom setu Nole je prvi stigao do breaka, poveo je s 3:0, ali je na kraju izgubi i taj set sa 7:5 poslije sjajnog povratka Švicarca.

Poslije toga zatražio je medicinsku pomoć, u trećem setu su odigrana još tri gamea, poslije čega je srbijanski teniser vidio da više ne može te je odlučio predati meč.

Wawrinka će u četvrtfinalu igrati protiv Daniila Medvedeva.