Utorak, 19 Marta, 2024
HomeAktuelnoBH skijašica Elvedina Muzaferija ostvarila historijski rezultat!

BH skijašica Elvedina Muzaferija ostvarila historijski rezultat!

BH skijašica Elvedina Muzaferija  juče je ostvarila historijski rezultat na utrci spusta u okviru Europa kupa koja se vozila u Crans-Montana u Švicarskoj.

Elvedina je osvojila drugo mjesto i srebrnu medalju, što je prvi put u historiji bh. skijanja da neko od naših takmičara osvaja odličje na Europa kupu.

Naša skijašica je utrku okončala s odličnim vremenom 1:11,88, a za pobjednicom Nadine Fest iz Austrije je na kraju zaostala samo dvije stotinke.

Pobjednice na postolju

Trećeplasirana Stephanie Jenal iz Švicarske je kasnila +0,64 sekunde te je to jasan pokazatelj koliko su Nadine i Elvedina juče bile superiorne.

Vrijedi istaći da je na jučerašnjoj utrci učestvovalo više od 50 takmičarki iz najboljih evropskih skijaških država.

Medalja iz Švicarske je samo potvrda da se naša najbolja skijašica nalazi u odličnoj formi, što je nedavno pokazala osvojivši 15 mjesto u kombinaciji  na Svjetskom skijaškom prvenstvu.

U današnjoj vožnji Elvedina je imala startni broj 6 i na istoj stazi vozila je drugu spust utrku.

Pobjednice u Cran Montana Svicarska

Danas je u Crans-Montani Muzaferija zauzela 15. poziciju.

Do pred sami kraj bila je u samom vrhu, na pretposljenjem mjerenju vremena je bila drugoplasirana, no u samom finišu je izgubila dragocijene stotinke i na kraju završila na 15. mjestu s vremenom 1:13.11, što je za 83 stotinke bilo sporije od pobjednice Nadine Fest, koja je i jučer tijumfovala.

Pratite nas na facebook akter.ba – BH skijašica Elvedina Muzaferija ostvarila historijski rezultat!