Srijeda, 24 Aprila, 2024
HomeAktuelnoREAL U ČETVRTOJ UTAKMICI SLAVIO U BEOGRADU I IZBORIO MAJSTORICU

REAL U ČETVRTOJ UTAKMICI SLAVIO U BEOGRADU I IZBORIO MAJSTORICU

Košarkaši Real Madrida večeras su u četvrtoj utakmici play-offa Eurolige u beogradskoj “Štark Areni” savladali Partizan rezultatom 85:78 i uspjeli poravnati u seriji na 2:2.

Utakmica je počela minutom šutnje i bez muzike zbog tragedije koja se dogodila u Osnovnoj školi “Vladislav Ribnikar” u Beogradu. U srijedu je K. K. (13) ušao u školu i hicima iz dva pištolja ubio osmoro učenika i radnika obezbjeđenja, dok je ranio šestoro učenika i nastavnicu.

Košarkaši Real Madrida odlično su ušli u meč i prvu četvrtinu dobili sa 27:15. Partizan je drugu dionicu mnogo boljom igrom dobio sa 27:18, pa je Real na poluvremenu imao prednost od 45:42.

Real Madrid je u trećoj četvrtini bio bolji rezultatom 16:13, te je uvećao prednost na 61:55 prije posljednje dionice.

Španska ekipa je odličnom igrom zadnju četvrtinu dobila sa 24:23 i na kraju zasluženo slavila rezultatom 85:78.

Najefikasniji u redovima Real Madrida bili su Adam Hanga i Walter Tavares sa po 15 poena, a u Partizanu Zach LeDay koji je postigao 25. Bh. košarkaš Džanan Musa koji igra za Real postigao je 14 poena uz osam skokova i tri asistencije.

Odlučujuća peta utakmica na programu je 10. maja u Madridu, javlja Anadolija.