Četvrtak, 18 Aprila, 2024
HomeAktuelnoREAL MADRID PREGAZIO KATALONCE I PLASIRAO SE U FINALE KUPA KRALJA

REAL MADRID PREGAZIO KATALONCE I PLASIRAO SE U FINALE KUPA KRALJA

Real Madrid spektakularnom utakmicom na Camp Nou slavio protiv Barcelone rezultatom 0:4 i plasirao se u finale Kupa Španije.

Iako su Katalonci važili za favorita, „Kraljevi“ su u samo 13 minuta riješili pitanje pobjedinika. Naime, Real Madrid je preko Viniciusa došao u vodstvo krajem prvog poluvremena, da bi početkom drugog dijela Benzema riješio pitanje pobjednika.

Prvo jeu 50. minuti na asistenciju Modrića pogodio za 0:2, a sedam minuta kasnije Francuz je bio siguran sa bijele tačke. Benzema se ni tu nije zaustavio, te je u 81. minuti postigao hat trick. Iako je Barcelona u ovu utakmicu ušla kao favorit jer je na Bernabeu slavila sa 0:1, Kraljevi su uspjeli šokirati Katalonce i pokupiti kartu za finale španskog takmičenja.