Subota, 20 Aprila, 2024
HomeSportNogometRazigrani Tuzlaci počeli sezonu sa tri boda: FK Sloboda na Tušnju savladao...

Razigrani Tuzlaci počeli sezonu sa tri boda: FK Sloboda na Tušnju savladao FK Radnik! (VIDEO)

Crveno-crni slavili pobjedu

Uvodne minute meča pripale su domaćem timu, koji je bio mnogo opasniji u odnosu na Radnik, ali nije bilo pravih šansi pred golom gostiju.

Radnik je iz prve šanse umalo poveo. Demir Peco je u 18. minuti pogodio stativu, nakon čega se Sloboda ponovo budi.

U 23. minuti domaći tim je i poveo. Bila je to lijepa akcija domaćeg tima, katastrofalno je pred svojim golom reagovao defanzivac gostiju Srđan Bečelić i pogađa vlastitu mrežu za vodstvo Tuzlaka od 1:0.

Sloboda – Radnik 1:0

Sloboda se nakon postignutog gola malo povukla. Ipak, Radnik nije napravio ozbiljnu šansu i na odmor se otišlo vodstvom domaćeg tima od 1:0.

U nastavak je Sloboda krenula žestoko. Bekrić u 53. minuti majstorski pokušava iz slobodnjaka, Kozić uz dosta muke brani, a zatim u nastavku akcije Omar Pršeš sjajno šutira sa 25 metara tik preko gola.

Ipak, u 59. minuti domaći su iskoristili inicijativu. Pršeš je fantastično uposlio Amera Bekića, a ovaj pogađa za 2:0.

Sloboda – Radnik 2:0

Domaći tim se i nakon drugog gola povukao. Protivniku je prepuštena kontrola nad loptom, a svoje šanse Sloboda je čekala iz kontri.

To im je umalo donijelo i treći gol u finišu. Kozić je spašavao nakon udarca Mujagića, pokušao je i Bekrić potom sa pola terena, a Radnik u 85. minuti dolazi do gola.

Peco je šutirao, Mujagić postavlja nogu i šalje loptu iza leđa svog golmana za smanjenje rezultata na 2:1.

Sloboda – Radnik 2:1

Ipak, do kraja se rezultat nije mijenjao. Ostalo je 2:1 i Sloboda je odlično otvorila novu sezonu.