Srijeda, 15 Maja, 2024
HomeNogometMUP Sarajevo pretresao navijače do gole kože na utakmici Sarajeva

MUP Sarajevo pretresao navijače do gole kože na utakmici Sarajeva

MUP Kantona Sarajevo je na sinoćnjoj utakmici napravio sličan potez kao i nedavno na sarajevskom derbiju, pretresavajući navijače do gole kože. Popularne Horde zla su morali proći kroz dva “prstena” sigurnosti, što je rezultiralo kašnjenjem dolaska mnogih navijača na tribine.

Pre početka utakmice postavljen je punkt za kontrolu ulaznica pred sjevernom tribinom stadiona “Asim Ferhatović Hase”. Međutim, nakon toga navijači su se morali skidati u kabinama za pretres unutar ulaza na sjevernu tribinu. Proces pretresa je bio izuzetno spor, što je rezultiralo značajnim kašnjenjem dolaska nekih navijača.

Nažalost, zbog sporog procesa pretresanja, mnogi fanovi Sarajeva nisu bili u prilici vidjeti prvi gol svog voljenog tima. Renan Oliveira je već u prvoj minuti postigao pogodak koji je doveo Sarajevo u vodstvo. Stotine navijača su stigle na stadion tek u 20. minuti utakmice, propustivši gol koji je izazvao veliko oduševljenje.

Pretresanje navijača do gole kože predstavlja jednu od mjera sigurnosti koje je MUP Kantona Sarajevo preduzeo kako bi osigurao red i sigurnost na stadionu. Ova praksa je već bila primijenjena na nedavnom sarajevskom derbiju, ali se čini da je proces pretresa još uvijek sporo izvodljiv i može izazvati nezadovoljstvo među navijačima.

Uprkos nezadovoljstvu zbog sporog procesa pretresa, navijači Sarajeva su se ipak pridružili ostalim fanovima na tribinama i s veseljem bodrili svoj tim tokom ostatka utakmice. Sarajevo je na kraju pobijedilo rezultatom 2:0, dodatno podižući raspoloženje među navijačima.

MUP Kantona Sarajevo će vjerovatno provesti analizu i razmotriti mjere kako bi poboljšao proces pretresa navijača na budućim utakmicama. Sigurnost je, naravno, važan aspekt sportskih događaja, ali je također bitno osigurati da se mjere provode efikasno i bez nepotrebnih kašnjenja koja mogu utjecati na navijače i njihovo iskustvo na stadionu.