Petak, 17 Maja, 2024
HomeUncategorizedMagdeburg pobijedio Kielce nakon kontroverzne odluke sudija i plasirao se na Final...

Magdeburg pobijedio Kielce nakon kontroverzne odluke sudija i plasirao se na Final Four

Uzbudljiva utakmica između Magdeburga i Kielcea završena je velikim preokretom i kontroverznom odlukom sudija. Nakon poraza u prvom meču, njemački sastav uspio je pobijediti u revanšu rezultatom 27:25 i plasirati se na Final Four.

Magdeburg je posljednju minutu meča u GETEC Areni ušao s minimalnom prednošću od jednog gola. Kada su imali napad za pobjedu, trener poljskog tima, Talant Dujshebaev, zatražio je minutu odmora kako bi pripremio posljednji napad za Kielce.

U ključnom trenutku utakmice, Daniel Dujshebaev majstorski je proigrao Artsema Karaleka koji se našao oči u oči s golmanom. Međutim, sudije su prekinule napad Poljaka i vratile loptu na devet metara, izazivajući ogromno nezadovoljstvo trenera Kielcea.

Da je Karalek poentirao, poljski klub bi se plasirao na F4. Snimku sporne odluke možete pogledati u videoprilogu na 1:37:59.

Utakmica je na kraju odlučena izvođenjem sedmeraca, a pobjedu su odnijeli igrači Magdeburga rezultatom 27:25. Ova pobjeda omogućila im je plasman na Final Four, gdje će braniti titulu osvojenu prošle godine.

Pored Magdeburga, na Final Four se plasirao i danski Aalborg. Nakon poraza u prvom meču, danski tim uspio je pobijediti Veszprem u revanšu rezultatom 33:28 i izboriti svoje mjesto na prestižnom turniru.

Napetosti i kontroverze u ovim utakmicama još jednom naglašavaju intenzitet i neizvjesnost koje rukomet pruža. S nestrpljenjem očekujemo završnicu ovogodišnjeg Final Foura, koja će donijeti novu dozu uzbuđenja i borbu za titulu najboljeg u Europi.