Subota, 18 Maja, 2024
HomeNogometIgman i Zvijezda podijelili bodove u derbiju začelja

Igman i Zvijezda podijelili bodove u derbiju začelja

Fudbalski klubovi Igman i Zvijezda odigrali su neizvjesnu utakmicu u Prvoj ligi BiH u kojoj su na kraju podijelili bodove rezultatom 2:2.

Susret je započeo brzim golom Igmana već u šestoj minuti kada je Mirsad Ramić zatresao mrežu. Međutim, Zvijezda je uspjela izjednačiti u 31. minuti golom Petra Karaklajića.

Na poluvremenu, Zvijezda je ipak povela zahvaljujući Godswillu Vadzeu koji je iskoristio jednu loptu i smjestio je u praznu mrežu golmana Igmana, donoseći tako prednost domaćim igračima.

Igman se nije predavao i uspio je doći do izjednačenja u 71. minuti susreta. Nakon kornera, Ahmetović je prebacio loptu na drugu stranu, a Ristanović je nespretno zatresao vlastitu mrežu.

Utakmica je krajem drugog poluvremena bila obilježena i kontroverznom situacijom – dodijeljen je kazneni udarac za domaće u 85. minuti. Godswill Vadze je preuzeo odgovornost, ali ga je golman Igmana, Aldin Ćeman, sjajno zaustavio.

Ovim remijem, ekipa Igmana ostaje na desetom mjestu tabele sa 32 osvojena boda, dok Zvijezda zvanično ispadne iz društva najboljih s obzirom na posljednje mjesto na tabeli i samo 21 osvojen bod.

Ovaj meč je dodatno zakomplicirao borbu za opstanak u ligi, budući da se Igman nalazi samo pet bodova iznad zone ispadanja, dok je Zvijezda već izgubila mogućnost opstanka.

S obzirom na veliku borbu i neizvjesnost na terenu, ova utakmica će dugo ostati u sjećanju navijačima oba kluba.