Subota, 18 Maja, 2024
HomeNogometArsenal dominantan i siguran u pobjedi protiv Bournemoutha

Arsenal dominantan i siguran u pobjedi protiv Bournemoutha

U susretu protiv Bournemoutha, Arsenal je demonstrirao izvanredno nadmoćnu igru tokom cijelog susreta. Posebno se to odnosi na prvo poluvrijeme u kojem su igrači Arsenala uputili čak 16 šuteva prema golu protivnika, dok je Bournemouth uspio uputiti samo jedan šut. Ipak, do vodstva je Arsenal stigao u samoj završnici prvog poluvremena.

U 45. minuti susreta, Mark Travers iz redova Bournemoutha je oborio Kaija Havertza u kaznenom prostoru, što je rezultiralo dosuđivanjem penala. Bukayo Saka je bio siguran izvođač i poentirao za vodstvo Arsenala od 1:0.

U drugom poluvremenu, Arsenal je nastavio dominirati. U 70. minuti susreta, Leandro Trossard je iskoristio brzu akciju i postigao gol na asistenciju Delcana Ricea, povisivši vodstvo Arsenala na 2:0.

Pet minuta kasnije, Bournemouth je uspio postići pogodak preko Antoinea Semenya, ali je on naknadno poništen zbog prekršaja Dominica Solankea nad golmanom Davidom Rayom. U samom finišu susreta, Arsenal je također ostao bez jednog pogotka kada je Gabriel Maghalaes postigao gol koji je također poništen.

Ipak, Arsenal je uspio stići do trećeg pogotka u 90+7. minuti utakmice, kada je brzu kontru uspješno realizirao Delcan Rice, postavivši konačnih 3:0 u korist Arsenala.

Ova pobjeda donosi Arsenalu još jednu vrijednu trofejnu pobjedu i ostavlja ih na vrhu tabele sa 83 osvojena boda. Trenutno imaju četiri boda više od Manchester Cityja koji ima dvije utakmice manje odigrene.