Gojak eurogolom poslao Dinamo u LP, i Zvezda ide dalje

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Amer Gojak sjanim pogotkom sa preko 20 metara donio je prolaz svome Dinamu u Ligu prvaka.

0
63

“Modri” su u utorak uvečer protiv Rosenborga igrali revanš doigravanja za LP. Meč je završen neriješeno 1:1, ukupno 3:1 za Dinamo.

Iako je zagrebačka ekipa u Norvešku otputovala sa dva gola prednosti domaćin je već u 11. minuti preko Babajide Davida smanjio rezultat.

Rosenborg je bio bolja ekipa, ali se Dinamo nije predavao i čekao je svoju šansu.

Trener prvaka Hrvatske Nenad Bjelica u 66. minutu pravi potez meča kada je umjesto Izeta Hajrovića u igru poslao Amera Gojaka.

Mladi “Zmaj” mu je povjerenje uzvratio na najbolji način – eurogolom i prolazom u najprestižnije klupsko nogometno takmičenje.

Zvezda ide dalje

zvezda

Izvor: Reuters/Marko Djurica

I Crvena zvezda je večeras imala uspješnu noć. Beogradski tim je remizirao sa Young Boysima 1:1, ali je zbog više postignutih golova u gostima (prvi meč završen 2:2) prošla dalje, u grupnu fazu Lige prvaka. Zvezda je tako ponovila prošlogodišnji uspjeh kada je izborila grupu sa PSG-a i Liverpoolom, koji je kasnije postao prvak Evrope.