Subota, 27 Aprila, 2024
HomeSportKosarkaFrancuzi srušili SAD

Francuzi srušili SAD

Košarkaška reprezentacija Francuske plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva nakon što je danas savladala selekciju SAD-a rezultatom 79:89.

Prvi period donosi izjednačenu košarku sa obje strane. Oba tima su imala periode igre u kojima su bili bolji, smjenjivali su se u vodstvu, a nakon deset minuta igre rezultat je glasio 18:18.

Francuzi međutim gotovo cijelim tokom druge dionice imaju prednost. Igrali su jako dobro u odbrani, pogađali su šuteve, pa su na odmor otišli sa šest poena prednosti, 39:45.

Imala je Francuska tokom trećeg perioda u nekoliko navrata i plus deset. Gobert i Fournier su igrali zaista odlično, dok je sa druge strane jedino Donovan Mithcell bio raspoložen i on je održavao SAD u igri, pa je na nešto više od dvije minute do kraja pogodio za izjednačenje rezultata na 60:60.

Stao je potom šut Francuze, Amerikanci su preuzeli vodstvo i na ulasku u posljednju četvrtinu selekcija Gregga Popovicha ima tri poena prednosti, 66:63.

Održavala je ekipa SAD-a prednost tokom posljednjeg perioda, ali se Francuzi nisu predavali, te trojkom Ntilikine dolaze do izjednačena na četiri minute do kraja 76:76.

Zatim je Forunier uspio da pogodi za vodstvo Francuza, Gobert također kuca za 76:80 na tri minute prije kraja za finu prednost tima Vincenta Colleta.

Odličnom odbranom u ključnim trenucima Francuzi su sačuvali prednost sa linije slobodnih bacanja, srušili su Amerikance i idu u polufinale Svjetskog prvenstva.

Fournier sa 22 i Gobert sa 21 poenom su predvodili Francuze, dok je na drugoj strani Mitchell ubacio 29.