Federer savladao Nadala i izborio finale Vimbldona, gdje ga čeka Đoković

0
51

Švicarski majstor Rodžer Federer (Roger) plasirao se u finale Vimbldona nakon što je u četiri seta savladao velikog rivala Rafaela Nadala.

Bilo je 7:6, 1:6, 6:3 i 6:4 nakon nešto više od tri sata igre.

Bio je ovo 40. meč dva majstora i 16. trijumf Federera. Da igra sjajno, Federer je na Vimbldonu pokazao više puta, uprkos činjenici da će uskoro napuniti 38 godina.

Naime, Federer je na ovogodišnjem nezvaničnom prvenstvu svijeta izgubio samo dva seta.

Prvi set bio je prilično izjednačen, a oba tenisera čuvala su svoj servis, s tim da je Federer bio nešto sigurniji. Potvrda bolje igre došla je u taj brejku, gdje je Federer bio mnogo bolji i zasluženo uzeo prvi set.

U drugom setu potpuno drugačija priča. Nadal je prosto letio terenom, napravio čak dva brejka i za samo 37 minuta osvojio drugi set rezultatom 6:1.

U trećem setu igralo se gem za gem, sve do četvrte igre, kada je servirao Nadal, a Federer pravi brejk, što je bilo presudno za 6:3 i vodstvo od 2:1.

I konačno u četvrtom setu veoma brzo Federer pravi brejk, koji je čuvao do kraja, što mu je donijelo pobjedu u ovom meču.

Federer će tako igrati protiv Novaka Đokovića u velikom finalu Vimbldona, koje je na rasporedu u nedjelju.

Bit će to 48 meč Đokovića i Federera, a zanimljivo da je posljednja tri dobio svjetski broj jedan.

Federer je Đokovića posljednji put pobijedio prije tri i po godine.

Federer je do sada Vimbldon osvajao osam puta, a Đoković će imati priliku osvojiti petu titulu.