Petak, 19 Aprila, 2024
HomeSportKosarkaDuel bh. predstavnika u ABA 2 ligi pripao Slobodi

Duel bh. predstavnika u ABA 2 ligi pripao Slobodi

Večeras je u Tuzli odigran meč 11. kola Druge ABA lige u kojem su snage odmjerile dvije najlošije plasirane ekipe takmičenja - Sloboda i Spars.

Bio je to i duel bh. predstavnika (Sloboda je pretposljednja, a Sparsi posljednja ekipa na tabeli 2. ABA lige), a na kraju su pobjedu odnijeli Tuzlaci koji su slavili rezultatom 77:73.

Sloboda je bolje otvorila utakmicu i prvu dionicu riješila u svoju korist rezultatom 19:13, da bi gosti iz Sarajeva uzvratilu u drugoj četvrtini. Sparsi su u drugoj četvrtini uspjeli i preuzeti prednost, ali se na veliki odmor ipak otišlo neriješenim rezultatom – 39:39.

Treća dionica pripada domaćima koji u jednom momentu imaju i dvocifrenu prednost, ali se Sparsi u posljednjoj četvrtini vraćaju u igru. Upsjele su Sarajelije u jednom momentu i poravnati rezultat, ali Sloboda ipak odlučnije igra u završnici i u posljednjim minutama rješava utakmicu u svoju korist. Vjerovatno ključne poene za Slobodu u završnici, u momentima kada se lomila utakmica, postigao je Gregg.

Sloboda je sada na omjeru od tri pobjede i osam poraza, dok su Sparsi ostali na jednoj pobjedi, a večeras su upisali deseti poraz u 2. ABA ligi.

Tuzlake je do pobjede vodio Gregg koji je ubacio 20 poena, dok su se kod gostiju istakli Kamenjaš i Vrabac (obojica su upisala double-double. Kamenjaš je skupio 22 poena i 12 skokova, a Vrabac 21 poen i 12 skokova.