Nedjelja, 6 Oktobra, 2024
HomeSportTenisĐoković sigurno do četvrtfinala Wimbledona, protivnik će biti De Minaur

Đoković sigurno do četvrtfinala Wimbledona, protivnik će biti De Minaur

Svjetski broj jedan, Novak Đoković, nastavlja sa sjajnim igrama na ovogodišnjem Wimbledonu. Nakon povratka pobjedom u drugom kolu, Đoković je danas uvjerljivo svladao Velšanina, Lloyda Runa, i osigurao svoje mjesto među osam najboljih tenisera turnira.

Đoković je odlično otvorio meč, osvajajući prvih pet gemova bez izgubljenog poena. Usprkos borbenosti Runa, naš teniser je sačuvao prednost i prvi set završio sa 6:0. U drugom setu, Đoković je preuzeo kontrolu i oduzeo servis suparniku. Iako je propustio šest set lopti pri rezultatu 5:4, naš igrač je ipak uspio završiti drugi set sa 6:4 i povesti sa 2:0 u setovima.

Treći set donio je još jednu dominantnu igru Đokovića. Srpski teniser je odmah napravio break i dodao još jedan kasnije u setu, osiguravajući ubjedljivu pobjedu sa 6:2.

Đoković će se u četvrtfinalu Wimbledona suočiti sa Australcem, Alexom De Minaurom, koji je danas pobijedio Arthura Filisa. Ovaj meč će biti pravi test za Đokovića, s obzirom da De Minaur ima trenutno deveto mjesto na ATP listi.

Đokovićev nastup na ovogodišnjem Wimbledonu obećava sjajne rezultate. S obzirom na dosadašnju formu, naš teniser ima sve šanse da stigne do samog kraja turnira i osvoji neprocjenjivu titulu.