Subota, 20 Aprila, 2024
HomeSportNogometDinamo pobijedio Rosenborg na prepunom Maksimiru

Dinamo pobijedio Rosenborg na prepunom Maksimiru

Fudbaleri Dinama večeras su na Maksimiru savladali Rosenborg sa 2:0 u prvom meču play-offa Lige prvaka.

Zagrebački tim je odlično otvorio meč i krenuo ofanzivno od samog početka što im se odmah isplatilo. Naime, u osmoj minuti sudija je svirao penal za domaće nakon što je fauliran Petković, a isti igrač je bio siguran s bijele tačke za 1:0.

Dinamo je nakon vodstva zadržao incijativu na sredini terena i Rosenborg jednostavno nije uspio ozbiljnije da zaprijeti. U 28. minuti meča Modri su došli do drugog gola iz tri poteza.

Golman Livaković je odlično izbio loptu koju je Petković glavom dodao za Oršića, a on je sjajno pogodio mrežu norveškog tima za 2:0 i erupciju oduševljenja na tribinama Maksimira.

Do kraja drugog dijela bila je jedna izuzetno sumnjiva situacija kada su domaći tražili penal jer je jedan od igrača Rosenborga igrao rukom, ali sudija Orsato je odmahnuo rukama i nije tražio pomoć iz VAR sobe.

U drugom dijelu Rosenborg je imao sjajnu šansu za gol. To se desilo u 57. minuti kada je Adegbenro odlično šutirao, ali je pogodio prečku i ostalo je 2:0.

Mogao je i Dinamo u 73. minuti do trećeg gola, ali je Ademi propustio fantastičnu šansu. Desetak minuta kasnije u prilici je bio i Olmo koji je imao odličnu priliku, no rezultat se nije mijenjao i do kraja je ostalo 2:0.

Dinamo s odličnom prednošću putuje na revanš u Norvešku i jednom nogom već se nalaze u grupnoj fazi Lige prvaka.

Izet Hajrović igrao je do 64. minute kada je umjesto njega u igru ušao drugi bh. fudbaler Amer Gojak.