Nedjelja, 13 Oktobra, 2024
HomeSportTenisUzbudljivi trenutak: Sinner osvojuje titulu i sprječava Đokovića u pohodu na 100....

Uzbudljivi trenutak: Sinner osvojuje titulu i sprječava Đokovića u pohodu na 100. trofej

Razvijenija borba u prvom setu

Na turniru u Beču, tenisači Jannik Sinner i Novak Đoković pružili su spektakularan meč. U prvom setu oba igrača su se odlično branila. Ostali su čvrsti na svojim servisima, ne dopuštajući protivniku break-lopte. Set je odlučen u tie-breaku, gdje je Sinner slavio rezultatom 7:6(4).

Dominacija Sinnera u drugom setu

U drugom setu, Sinner je brzo preuzeo kontrolu. Prve break-lopte pojavile su se u četvrtom gemu. Iako je Đoković spasio jednu, Italijan je poveo sa 3:1. Nastavio je dominirati, zadržavajući svoj servis bez ikakvih teškoća.

Konačan rezultat i značajna pobjeda

Match je završen nakon 97 minuta, rezultatom 7:6(4), 6:3. Ovom pobjedom Sinner je osvojio svoj 17. trofej na ATP Touru. Pored toga, on je spriječio Đokovića da dostigne historijski broj od 100 titula.

Gledatelji očekuju Đokovićev povratak

Iako nije uspio doći do jubilarne titule, Đoković ostaje jedan od najuspješnijih tenisera. Sigurno će imati priliku za osvajanje 100. pehara na nekom od narednih turnira.