Subota, 12 Oktobra, 2024
HomeSportTenisJannik Sinner osigurao finale na ATP turniru nakon pobede protiv Machača

Jannik Sinner osigurao finale na ATP turniru nakon pobede protiv Machača

Italijanski teniser Jannik Sinner nastavlja briljirati na ATP turniru, a ovog puta ostvario je značajnu pobjedu protiv Mišela Machača. Sinner je za ovu pobjedu trebao sat i 44 minute igre, a ključ njegovog uspjeha bio je nevjerovatno mali broj neprisiljenih grešaka.

Dominacija od početka

Machač, trenutno 33. igrač svijeta, započeo je meč snažnim udarcem i napravio break već u prvom gemu. Međutim, Sinner se brzo oporavio, ostvarivši breakove u četvrtom i desetom gemu prvog seta. Prvi set završio je rezultatom 6:4 u korist Sinnera.

Drugi set i finale na horizontu

U drugom setu, Sinner je nastavio svoj dominantan nastup. Ovdje je imao još jedan break, koji mu je bio dovoljan za osvajanje seta rezultatom 7:5. Ovim trijumfom, Sinner se kvalifikovao za finale.

Očekivanja u finalu

U finalu će se suočiti s pobjednikom duela između Novaka Đokovića i Taylora Fritza. Ovaj meč počinje danas u 13 sati. Sinner se nada da će nastaviti svoj uspješan put i ostvariti titulu.