Utorak, 14 Maja, 2024
HomeNogometZrinjski rutinski savladao Posušje i osvojio nova tri boda

Zrinjski rutinski savladao Posušje i osvojio nova tri boda

U derbiju 27. kola Wwin lige, FK Zrinjski je na svom terenu pobijedio NK Posušje rezultatom 1:0. Ovom pobjedom Zrinjski je potvrdio svoju drugu poziciju na tabeli i približio se lideru Borcu.

Utakmica je započela dinamično, a prvu veliku priliku propustio je Ćuže u 11. minuti kada je iz dobre situacije šutirao preko gola. Međutim, brzo je uzvratilo Posušje, ali se golman Zrinjskog Karačić istakao fantastičnom odbranom udarca Rozića. Nedugo zatim, goste je spasila i stativa nakon pokušaja Maglice.

Prvi gol na utakmici pao je u 32. minuti, kada je Bilbija bio precizan s bijele tačke. Sudija Peljto dosudio je penal nakon što je lopta pogodila ruku Vrgoča nakon jednog ispucavanja Galića. Tim golom Zrinjski je stigao do vođstva od 1:0, što je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu smo vidjeli znatno lošiju predstavu oba rivala, bez većih prilika za gol. Ipak, Zrinjski je rutinski priveo utakmicu kraju i osvojio nova tri boda.

S obzirom na ovu pobjedu, FK Zrinjski sada ima pet bodova manje od lidera Borca na drugoj poziciji na tabeli, sa samo četiri kola do kraja prvenstva. Sa druge strane, NK Posušje se nalazi na petoj poziciji.

U narednom kolu, Zrinjski će dočekati Široki Brijeg, dok će Posušje gostovati kod Veleža. Očekuje nas zanimljiv derbi između ove dvije ekipe, a svi navijači već s nestrpljenjem iščekuju ovaj susret.