Subota, 4 Maja, 2024
HomeNogometZrinjski povodi protiv Sarajeva u derbiju grada

Zrinjski povodi protiv Sarajeva u derbiju grada

Fudbalski klub HŠK Zrinjski Mostar poveo je rezultatom 2:0 protiv FK Sarajevo u derbiju grada koji se igrao na stadionu pod Bijelim Brijegom.

U 10. minuti susreta, Zrinjski je došao do vodstva nakon pogotka Dine Ilinkovića. Nakon odbijene lopte na ivici kaznenog prostora, Ilinković je natrčao i sa sigurnošću zakucao loptu u gol. Ovo je bio prvi gol na utakmici.

Samo četiri minute kasnije, Zrinjski je duplirao svoju prednost. Haris Ćuže je izbio sam pred golmana Sarajeva Vladana Ilieva nakon sjajnog dodavanja Ilinkovića i mirno loptu poslao iza leđa nemoćnog golmana.

Do poluvremena nije bilo značajnijih prilika za obje ekipe. Utakmica je bila obećavajuća, ali obe strane su pokazale lošu povezanost u igri.

U prvih nekoliko minuta susreta, Sarajevo je bilo nešto aktivnije na terenu. Međutim, nije uspjelo stvoriti opasne situacije i zaprijetiti protivniku.

Utakmica je počela napetim tempom, a očekuje se da će se igra sve više zaoštravati kako se bude približavao kraj.

Ovo je važan meč za obje ekipe, jer susreti između Zrinjskog i Sarajeva uvijek izazivaju veliku pažnju navijača.

Ostanite uz naš portal kako biste bili u toku s rezultatom i događanjima na terenu.