Subota, 4 Maja, 2024
HomeNogometZrinjski ostao u utrci za prvaka BiH nakon pobjede nad Sarajevom

Zrinjski ostao u utrci za prvaka BiH nakon pobjede nad Sarajevom

U derbiju 28. kola Wwin lige, Zrinjski je ostvario važnu pobjedu nad ekipom Sarajeva rezultatom 4:3. Ova ljepotica sezone donijela je uzbuđenje do posljednjeg trenutka, a Zrinjski se uspio izboriti za sva tri boda i zadržati se u utrci za naslov prvaka Bosne i Hercegovine.

Utakmica je bila prepuna preokreta i napetosti. Bordo momci su tražili penal u 90+6. minuti nakon pada Anđušića u kaznenom prostoru, ali sudija Bilbija nije podijelio isto mišljenje. Uzbuđenje nije jenjalo ni u petoj minuti nadoknade, kada je Oliveira izblokiran, a Hasić ispucao loptu preko gola.

U 90+2. minuti Zrinjski je uspio osloboditi se pritiska Sarajeva i zadržati loptu u svojim nogama, čime je stekao prednost pred kraj utakmice. Opasan napad Sarajeva desio se u posljednjoj minuti susreta, kada je Beganović ubacio loptu s desne strane, a Marić je odbio loptu do Hasića. Međutim, Hasić je promašio čitav gol, zbog čega je Sarajevo propustilo priliku za izjednačenje.

Ova pobjeda Zrinjskog znači mnogo za njihovu ambiciju za osvajanjem naslova prvaka BiH. Nakon ovog kola, Zrinjski se nalazi u samom vrhu tabele i nastavlja borbu za titulu s ostalim konkurentima.

Utakmica je privukla veliku pažnju navijača i bila iznimno atraktivna za gledanje. Fudbalski entuzijasti nisu mogli ostati ravnodušni pred tako dinamičan susret.

Čestitke Zrinjskom na ovom važnom trijumfu, dok će Sarajevo morati analizirati ovu utakmicu i raditi na svojim slabostima kako bi se vratili na pobjednički put.

Rezultat ove utakmice još više pojačava tenzije pred nastavak sezone, a ljubitelji fudbala s nestrpljenjem će iščekivati nove susrete i buduće rezultate koji će donijeti konačno rješenje o prvaku BiH.