Nedjelja, 19 Maja, 2024
HomeNogometZrinjski i Borac: Borba za titulu u finalu Kupa BiH

Zrinjski i Borac: Borba za titulu u finalu Kupa BiH

Danas će se na stadionu Pod Bijelim brijegom u Mostaru odigrati prva utakmica finala Kupa Bosne i Hercegovine između nogometnih klubova Zrinjskog i Borca. Ove dvije najbolje ekipe u zemlji će se boriti za prestižni trofej i titulu najboljeg u najmasovnijem takmičenju u državi.

Zrinjski brani svoju titulu i ima cilj osvojiti treći trofej u Kupu BiH. Posljednji put su bili najbolji 2008. godine, a ukoliko ponove uspjeh ove sezone, to će biti prvi put u posljednjih deset godina da neka ekipa osvoji dva puta zaredom ovaj trofej.

S druge strane, Borac također gaji velike ambicije. Klub iz Banje Luke ima u svom vlasništvu jedan osvojen Kup BiH iz 2010. godine, ali nisu stali samo na tome. Trenutno su u borbi za titulu prvaka BiH i pokušat će ostvariti povijesni uspjeh osvajanjem duplu krune.

Do sada trinaest različitih klubova je osvojilo trofej Kupa Bosne i Hercegovine, a rekorder je Sarajevo sa sedam osvojenih titula, dok Željezničar ima jednu manje. Ukoliko Zrinjski uspije odbraniti titulu, bit će prvi klub nakon Željezničara koji je uspio ostvariti ovaj uspjeh.

Treneri Zrinjskog, Vinko Marinović, i Borca, Željko Petrović, su složni u jednom – ove dvije ekipe su trenutno najbolje u zemlji. Očekuje se neizvjesna borba na terenu, a spremni su za izazov.

Revanš utakmica će se odigrati 22. maja u Banjoj Luci.

Pratite finale Kupa BiH i saznajte ko će podići pehar u rukama.