Subota, 4 Maja, 2024
HomeNogometŽeljezničar pobijedio Široki Brijeg golom Krpića

Željezničar pobijedio Široki Brijeg golom Krpića

Fudbalski klub Željezničar ostvario je pobjedu protiv ekipe Širokog Brijega rezultatom 1:0 u utakmici koja je odigrana danas na stadionu Grbavica. Jedini gol na utakmici postigao je Krpić u 48. minuti susreta, donoseći tako vrijedna tri boda svom timu.

Iako je prvo poluvrijeme proteklo bez pogodaka, Željezničar je konstantno kontrolisao igru i diktirao tempo. U 52. minuti, Mekić je imao odličnu priliku za gol, ali njegov udarac otišao je pored gola. Samo tri minute kasnije, Prusina je također imao priliku za pogodak, ali njegov pokušaj nije završio u mreži.

Trener Željezničara, koji je iskoristio pauzu za izmjene, odlučio je izvršiti zamjenu u 55. minuti. Bagarić i Prusina izašli su iz igre, dok su Kpan i Mamić ušli na teren kako bi pojačali ofanzivni dio tima. Ove promjene pokazale su se kao dobar potez, jer je samo tri minute kasnije Krpić postigao gol za domaću ekipu.

U 64. minuti utakmice, Drljo je zamijenio Štilića u redovima Željezničara. Ova promjena u igračkoj formaciji nije utjecala na ritam igre domaćeg tima, koji je nastavio kontrolisati susret. Bez obzira na nekoliko opasnih pokušaja gostujuće ekipe, Željezničar je čvrsto obranio vodstvo i zasluženo slavio na terenu.

Ova pobjeda donosi Željezničaru važne bodove u borbi za vrh tabele. Ekipa s Grbavice trenutno se nalazi na drugom mjestu, a ovom pobjedom su smanjili zaostatak za vodećim timom na samo nekoliko bodova. S igrom i rezultatima koje su pokazali u današnjoj utakmici, Željezničar jasno pokazuje svoje ambicije za osvajanje titule prvaka BiH.