Petak, 3 Maja, 2024
HomeNogometŽeljezničar pobijedio Široki Brijeg golom Krpića u drugom poluvremenu

Željezničar pobijedio Široki Brijeg golom Krpića u drugom poluvremenu

U večerašnjoj utakmici između Željezničara i Širokog Brijega na stadionu Grbavica, domaćini su ostvarili pobjedu rezultatom 1:0. Jedini gol postignut je u 48. minuti kada je Krpić pogodio mrežu nemoćnog golmana Puljića.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, u kojem nije bilo golova, ekipa Željezničara je u drugom dijelu zaigrala agresivnije i odlučnije. Već u 46. minuti trener domaćih, Amar Osim, odlučio je izvršiti dvije izmjene kako bi pojačao napad. Kuprešaka je zamijenio Chinedu, a Karića je zamijenio Radovac. Ove izmjene su se pokazale uspješnima jer je Krpić samo dvije minute nakon ulaska u igru postigao gol.

Gol je postignut nakon slabe intervencije golmana Puljića. Krpić je iskoristio priliku, pogodivši glavom s pet metara udaljenosti od gola. Ovaj pogodak je donio veliku radost ne samo igračima, već i cijelom navijačkom taboru Željezničara koji je bio prisutan na stadionu.

Široki Brijeg nije uspio uzvratiti i izboriti izjednačenje, unatoč nekim prilikama koje su imali u drugom poluvremenu. Odbrana Željezničara je bila čvrsta i disciplinovana te su uspjeli sačuvati prednost do kraja meča.

Ova pobjeda je veoma važna za ekipu Željezničara koja se bori za vrh tabele. Osim je izrazio zadovoljstvo postignutim rezultatom i igrom svojih igrača.

“Naporno smo radili tokom cijelog meča i zasluženo smo osvojili tri boda. Gol Krpića nam je donio pobjedu, ali treba istaći i čvrstu odbranu koja je bila ključna za ovaj rezultat”, izjavio je trener Osim nakon utakmice.

Sa ovim trijumfom, Željezničar se nalazi na drugom mjestu na tabeli, dok je Široki Brijeg na šestom mjestu.

Ovo je bio samo jedan od mnogih derbija u bh. fudbalskoj ligi koji donose uzbuđenje i veliku podršku navijača.