Subota, 4 Maja, 2024
HomeNogometŽeljezničar i Široki odigrali 0:0 utakmicu pred 5.000 gledalaca na Grbavici

Željezničar i Široki odigrali 0:0 utakmicu pred 5.000 gledalaca na Grbavici

Na kišovitom i prohladnom danu u Sarajevu, FK Željezničar ugostio je NK Široki Brijeg u utakmici trećeg kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Iako su obje ekipe imale nekoliko prilika, rezultat je ostao 0:0.

Utakmica je započela u 1. minuti, a već u 2. minuti Karić je dobio žuti karton nakon što je napravio faul tijekom opasne kontre Širokog. U 4. minuti, Mekić je imao sjajnu priliku za ekipu Željezničara, ali Puljić je izvanredno obranio njegov udarac s pet metara.

Unatoč nepovoljnim vremenskim uvjetima, na stadionu Grbavica okupilo se oko 5.000 gledalaca. Iako nije bilo moguće ispratiti sve preporučene epidemiološke mjere, navijači su uživali u uzbudljivoj utakmici između ova dva rivala.

Sudije utakmice bile su Aleksandar Njegomirović iz Prnjavora kao glavni sudija, Mirza Demir iz Kaknja i Dejan Stjepanović iz Banje Luke kao pomoćne sudije, te Josip Martinović iz Čapljine kao četvrti sudija.
Na žalost, unatoč pridržavanju svih preporučenih protokola, nije bilo moguće spriječiti ozbiljne prekide igre zbog nepoštivanja pravila.

Izbornik Željezničara, Dino Skender, najavio je kako će morati osvježiti tim nakon tri utakmice u samo tri dana. Ova ocjena dolazi usred napornog rasporeda natjecanja i mogućnosti izmjene igrača s ciljem održavanja kondicije i spriječavanja ozljeda.

Iako rezultat nije ispunio očekivanja navijača, utakmica je bila vrlo zanimljiva i mogla je završiti u korist obje ekipe. Još jednom je dokazano da je nogomet nepredvidljiv sport.

Nakon ovog susreta, FK Željezničar će se suočiti s izazovima koji slijede i nastaviti borbu za vrh Premijer lige BiH.