Petak, 10 Maja, 2024
HomeNogometWest Ham zaustavio Liverpool u utrci za titulu

West Ham zaustavio Liverpool u utrci za titulu

U sedmom kolu Premier lige, Liverpool je remizirao protiv West Hama s rezultatom 2:2, čime su se sve nade za osvajanje titule sada svela na minimum. Nakon ovog meča, Liverpool sada zaostaje dva boda za vodećim Arsenalom, koji ima utakmicu više, te jedan bod za Manchester Cityjem, koji ima dvije utakmice manje.

Utakmica je započela s vodstvom West Hama u 43. minuti golom Jarroda Bowena. Međutim, Liverpool je brzo zagospodario terenom u nastavku utakmice i napravio preokret. U 48. minuti, Andrew Robertson je izjednačio rezultat na 1:1, a Redsi su poveli u 65. minuti golom koji je protivnički igrač Areola nespretno poslao u vlastitu mrežu.

Ipak, West Ham nije lako odustajao, te je uspio izjednačiti rezultat u 77. minuti golom Michaila Antonija udarcem glavom. Do kraja utakmice, Liverpool je imao priliku za pobjedu, ali Harvey Elliott je samo pogodio prečku.

Nakon ovog remija, Liverpool će morati ozbiljno poraditi na svojoj igri kako bi ostao u utrci za titulu. U narednom kolu, West Ham će gostovati kod Chelseaja, dok će Liverpool dočekati Tottenham.

Rezultat susreta između Liverpoola i West Hama ukazuje na to da šampionska titula sve više izmiče iz ruku Redsa. Da bi ponovno bili u igri, Liverpool će morati pobijediti u preostalim susretima i nadati se kiksevima svojih najvećih konkurenata.

U svakom slučaju, slijede zanimljivi i napeti susreti u Premijer ligi, a Liverpool će sigurno dati sve od sebe kako bi se vratio na pobjednički kolosijek i nastavio borbu za titulu.