Četvrtak, 25 Aprila, 2024
HomeSportNogometVeliki preokret FK Tuzla City na Pecari za prvo mjesto na tabeli!

Veliki preokret FK Tuzla City na Pecari za prvo mjesto na tabeli!

Večeras je na Pecari odigran meč osmog kola Premijer lige u kojem su snage odmjerile ekipe Širokog Brijega i Tuzla Cityja. Gosti iz Tuzle su bili bolji i slavili rezultatom 1:3.

Domaći su bolje ušli u utakmicu i u prvim minutama nekoliko puta zaprijetili. Do vodstva je Široki Brijeg stigao u 12. minuti kada je Marić krunisao odličnu akciju svoje ekipe.

Pet-šest minuta kasnije je Bagarić izašao sam pred Fejzića, ali je golman Tuzla Cityja odlično intervenisao. U nasavku akcije je na loptu natrčao Ćorić, ali je bio neprecizan.

Prvu bolju šansu Tuzla City je imao u 27. minuti, ali je Kojićev solidan pokušaj glavom otišao pored gola. Ubrzo je pokušao i Nukić, ali je Zlomislić bio odličan na golu Širokog.

Bilo je u minutama koje su uslijedile još uzbuđenja, a onda je Tuzla City dobio penal jer je neko od igrača Širokog u gužvi pred svojim golom igrao rukom. Siguran izvođač najstrožije kazne u 39. minuti je bio Vojo Ubiparip, pa su gosti došli do 1:1.

Do kraja prvog dijela je pokušao još Jović, ali se na odmor otišlo rezultatom 1:1.

Drugo poluvrijeme je odlično počelo za goste. Igrala se 51. minuta kada je Nukić sjajno ubacio, a Said Husejinović pogodio za 2:1.

Ovaj gol je šokirao domaće, koji su igrali dosta nepovezano u minutama koje su uslijedile.

To su gosti kaznili. Odbrana Širokog je loše reagovala, a Vojo Ubiparip pogodio nakon kornera u 62. minuti za prednost gostiju od 1:3.

Tuzla City je sjajno igrao nakon trećeg postignutog gola i uspio privesti utakmicu kraju.

Došli su na ovaj način gosti do velike pobjede koja ih je postavila na prvo mjesto premijerligaške tabele. Tuzla City ima isti broj bodova kao i Sarajevo, ali i nešto bolju gol razliku. Zanimljivo, Tuzla City u sljedećem kolu dočekuje upravo Sarajevo.