Petak, 4 Oktobra, 2024
HomeSportNogometTahirović se vraća na teren: Dobar signal za reprezentaciju Bosne i Hercegovine

Tahirović se vraća na teren: Dobar signal za reprezentaciju Bosne i Hercegovine

Utakmica protiv Slavije

Tahirović je posljednji put igrao za Ajax 19. maja protiv Vitessea, gdje je odigrao 12 minuta. Od tada je propustio sve utakmice nove sezone. Tokom ljeta, nastupao je u pripremnim utakmicama, ali je sada imao priliku pokazati se na velikoj sceni.

Ulazak u igru

Na današnjoj utakmici protiv Slavije u Pragu, trener je uveo Tahirovića u 42. minuti. Njegov ulazak se dogodio zbog povrede Kristiana Hlynssona. Tahirović je odigrao cijeli drugi dio susreta.

Rezultat utakmice

Susret je završio remijem 1:1. Ajax je poveo u 18. minuti zahvaljujući Biancu van den Boomenu iz penala. Izjednačenje za Slaviju postigao je Tomas Chory u 67. minuti. Ovim remijem, Ajax je osvojio svoj četvrti bod ove sezone.

Uticaj na reprezentaciju

Nastup Tahirovića predstavlja važan korak za njega, ali i za selekciju Bosne i Hercegovine. Sergej Barbaroza, selektor Zmajeva, može biti zadovoljan njegovim povratkom u takmičarski ritam. Ovaj vezni igrač će sigurno donijeti dodatnu snagu timu.