Ponedjeljak, 20 Maja, 2024
HomeNogometSudija poništio pogodak Bayerna u polufinalu protiv Reala nakon ofsajda

Sudija poništio pogodak Bayerna u polufinalu protiv Reala nakon ofsajda

U odlučujućem polufinalnom susretu između Bayerna i Reala, sudija je izazvao kontroverzu odlukom da poništi pogodak Bayerna koji bi izjednačio rezultat na 2:2. U 13. minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena, Matthijs de Ligt postigao je pogodak koji je sudija Szymon Marciniak poništio zbog navodnog ofsajda.

Na snimci se jasno vidi da su igrači Noussair Mazraoui i Matthijs de Ligt bili na ivici ofsajda dok je Joshua Kimmich upućivao loptu ka golu. Iako je de Ligt vjerovatno bio u ofsajdu, Mazraoui je vjerovatno bio u regularnoj poziciji. Međutim, pomoćni sudija Tomasz Listkiewicz podigao je zastavicu veoma rano, čak prije nego što je lopta došla do De Ligta. Ova odluka izazvala je ogorčenje igrača Bayerna, ali i cijele delegacije kluba.

Matthijs de Ligt otkrio je da mu je pomoćni sudija kasnije priznao grešku, što je samo dodatno pojačalo frustraciju Bayerna. Ova odluka sudije mogla je imati veliki uticaj na ishod utakmice, s obzirom da je taj pogodak mogao odvesti Bayern u finale.

Odluke sudija često su predmet rasprava u nogometu, a ova situacija samo je još jedan primjer kontroverznog suđenja. Ostaje da se vidi kako će se ova situacija odraziti na sistem suđenja u budućnosti.