Subota, 4 Maja, 2024
HomeNogometSpektakl na Bijelom brijegu: Zrinjski pobijedio Sarajevo rezultatom 4:3

Spektakl na Bijelom brijegu: Zrinjski pobijedio Sarajevo rezultatom 4:3

U derbi susretu Wwin lige BiH između Zrinjskog i Sarajeva odigranom na stadionu Pod Bijelim brijegom, gledatelji su imali priliku vidjeti pravu goleadu. Zrinjski je fenomenalno otvorio utakmicu i već u desetoj minuti zasluženo poveo. Nakon kornera, lopta je stigla do Ilinkovića koji je majstorskim udarcem matirao golmana Ilieva i doveo domaće u vodstvo. Samo četiri minute kasnije, rezultat na semaforu je bio 2:0 u korist Zrinjskog. Ćuže je bio sam pred Ilievom i sjajnim dodavanjem Ilinkovića završio u mreži.

U 22. minuti, Ilinković je još jednom bio strijelac, postigavši treći gol za svoj tim. Bila je to izvanredna golmanska predstava Marića koji je zaustavio Mustafića i sprečio Sarajevo da smanji rezultat. Ipak, u posljednjim trenucima prvog dijela, Sarajevo je uspjelo postići gol preko Čatakovića, smanjujući vodstvo Zrinjskog.

U drugom dijelu utakmice, trener Sarajeva, Simon Rožman, napravio je trostruku izmjenu i poslao ofanzivniji tim na teren. Ta taktika donijela je plodove u 56. minuti, kada je Renan Oliveira pogodio za drugi gol Sarajeva. Zrinjski se brzo vratio svojim napadima i u 58. minuti, nakon kornera, Nemanja Bilbija postigao je četvrti gol za domaće.

Gledatelji su bili svjedoci još jednog zanimljivog trenutka kada je Anđušić imao zicer, ali je udarac blokirao Magdić. Uzbuđenja su se nastavila, a u 80. minuti Hasić je uputio udarac s 16 metara, no Marić je sjajno reagirao. Šest minuta kasnije, Anđušić je iskoristio ubačaj Hasića i pogodio za konačnih 4:3.

Utakmica je završena bez daljnjih promjena rezultata, a Zrinjski je ostvario važnu pobjedu nad Sarajevom. Ova goleada pružila je veliko uzbuđenje i adrenalinski spektakl svim ljubiteljima nogometa.