HomeSportOstali sportoviŠpanija slavi protiv Srbije, Sudbina srpske reprezentacije u rukama Francuske

Španija slavi protiv Srbije, Sudbina srpske reprezentacije u rukama Francuske

Španija je ostvarila važnu pobjedu protiv Srbije u uzbudljivom meču. Utakmica je završila rezultatom 12:9, a Španija je vodila većim dijelom susreta. U prvom poluvremenu Španija je stekla minimalnu prednost od 7:6.

Dominacija Španije u drugom poluvremenu

U drugom poluvremenu, Španija je nastavila s pozitivnim trendom, povećavši prednost na tri gola. Međutim, Srbija se nije predavala i stalno se vraćala u meč. Na kraju, u posljednjoj četvrtini Španija se uspjela odvojiti na plus tri zahvaljujući dvama brzim golovima.

Najistaknutiji igrači meča

Na strani Španije, Alvaro Granados bio je najefikasniji igrač s četiri gola. Felipe Perrone je dodao tri, a Alberto Munarris i Bernat Sanahuja pridružili su se s po dva gola. U odbrani se istaknuo Eduardo Lorrio s čak 11 odbrana.

S druge strane, Srbija je imala Dušana Mandića koji je postigao četiri pogotka. Miloš Ćuk, Nikola Jakšić i Nemanja Ubović postigli su po dva gola, dok je Radoslav Filipović upisao četiri intervencije.

Španija na vrhu, Srbija u teškoj situaciji

Srbija sada ima tri osvojena boda i nalazi se na pretposljednjem mjestu u grupi B. Španija, naprotiv, drži prvo mjesto kao jedina ekipa s maksimalnim brojem bodova. U sljedećem kolu, Srbija će se suočiti s Francuskom, gdje će im pobjeda biti ključna za prolaz u četvrtfinale.