Četvrtak, 19 Septembra, 2024
HomeSportTenisŠpanac šokirao Džumhura na teniskom turniru

Španac šokirao Džumhura na teniskom turniru

Iznenađenje u prvom kolu

Na teniskom turniru u kojem je Damir Džumhur bio prvi nosilac, došlo je do šokantne eliminacije. Španac Inaki Montes-De La Torre, koji se nalazi na 715. mjestu ATP liste, ostvario je neočekivanu pobjedu protiv Džumhura.

Prvi set: Brza prevlast Španca

Montes-De La Torre započeo je meč snažnim udarcima, brzo se povukavši u vodstvo od 2:0. Džumhur je uspio smanjiti zaostatak, ali je Španac nastavio sa odličnim igrama. Osvojio je prvi set rezultatom 6:3.

Drugi set: Džumhur predaje meč

U drugom setu, Džumhur je uspjeo osvojiti samo jedan gem. Nakon što je Montes-De La Torre poveo 4:1, Džumhur je odlučio predati meč. Ova iznenadna situacija stvorila je šok među ljubiteljima tenisa u BiH.

Šta dalje za Džumhura?

Nakon ovog poraza, Džumhur se okreće budućim takmičenjima. U sljedeća kola, Montes-De La Torre će se suočiti s pobjednikom meča između Japanca Naoye Honde i Abedallaha Shelbayha iz Ujedinjenih Arapskih Emirata.