Srijeda, 15 Maja, 2024
HomeNogometSkandalozna odluka sudije obilježila utakmicu između Širokog Brijega i Borca

Skandalozna odluka sudije obilježila utakmicu između Širokog Brijega i Borca

Utakmica između Širokog Brijega i Borca obilovala je kontroverzama i neočekivanim obrtima. Sudija Kesić je već na samom početku utakmice donio odluku koja je izazvala burnu reakciju igrača, publike i stručne javnosti. Naime, u 50. sekundi utakmice, sudija dosuđuje penal za Borac nakon što je Blagaić olako pao u kaznenom prostoru u duelu s jednim igračem Širokobriježana. Penal je sigurno realizovao Nišić, a Borac je poveo.

Nakon ovog skandaloznog suđenja, publika s tribina stadiona Bare je ironično počela dobacivati “sviraj penal” svaki put kada bi igrač Borca prilazio kaznenom prostoru Širokog Brijega. Nezadovoljstvo suđenjem je bilo očito.

U 54. minuti Široki Brijeg uspijeva izjednačiti rezultat. Ćavar je centrirao s lijeve strane, a Mamić je glavom uspio sjajno pogoditi za 1:1. Međutim, radost domaćina nije dugo trajala. Samo tri minute kasnije, Borac dolazi do pobjedničkog gola izazvanog neočekivanom reakcijom igrača Širokog Brijega, Chinedua.

Blagaić je ubacio iz kornera, no nije ga izveo na najbolji mogući način. Lopta je došla na prvu stativu, gdje se Chinedu nalazio. Sve je izgledalo kao rutinsko otklanjanje opasnosti, međutim, iz neobjašnjivog razloga se izmakao, dopuštajući lopti da prođe kroz peterac. Jurilj je bio na pravom mjestu i lako je ubacio loptu u gol za pobjedu Borca od 2:1, što je bila njihova 21. pobjeda ove sezone.

Ovaj susret će zauvijek biti upamćen po kontroverznoj odluci sudije i iznenađujućem ponašanju igrača Širokog Brijega. Pitanje je koliko će ova odluka imati utjecaja na ukupan rezultat prvenstva i tko će na kraju biti pobjednik.