Subota, 4 Maja, 2024
HomeKosarkaSjajan učinak Muse za Real Madrid u pobjedi protiv Baskonije

Sjajan učinak Muse za Real Madrid u pobjedi protiv Baskonije

Musa je postao junak sinoćnje košarkaške utakmice između Real Madrida i Baskonije. Iako je proveo samo 17 minuta na parketu, uspio je ostvariti impresivan učinak od 16 poena, tri skoka i tri asistencije.

Utakmica je započela s dominantnim nastupom Reala, aktuelnog prvaka Evrope, koji je već u prvoj četvrtini stekao prednost od 14 poena. Tokom čitavog susreta, Real je lako održao vođstvo i završio utakmicu ubjedljivom pobjedom.

Pored Muse, istakli su se i Campazzo i Poirier u redovima Reala sa po 10 poena. Sa druge strane, najbolji strijelci Baskonije bili su Howard sa 15 poena, te Rogavopoulos, Miller-McIntyre i Costello sa po 14 ubačaja.

Sjajna igra Muse donijela je Realu važnu pobjedu u Evroligi. Njegov učinak pokazuje koliko je važan igrač za ekipu i koliko se dobro prilagođava na terenu, čak i kada mu je vrijeme provedeno na parketu ograničeno.

U drugoj utakmici koja je odigrana iste večeri, Maccabi je iznenadio Panathinaikos ostvarivši pobjedu rezultatom 91:87. Najefikasniji igrač Maccabija bio je Colson sa 18 poena, a pratili su ga Lorenzo Brown sa 16 i Balwdin sa 15 ubačaja.

Sa druge strane, Lessort je bio najbolji strijelac Panathinaikosa sa 22 poena, dok su Sloukas, Grant i Grigonis postigli po 11 poena.

Ove dvije utakmice pokazuju koliko je uzbuđenje u Evroligi neizvjesno. Svaka ekipa ima svoje zvijezde koje se ističu, ali istovremeno, svaki igrač može se iskazati svojom sjajnom igrom i donijeti preokret rezultata.

Ostanite u toku sa najnovijim vijestima iz svijeta košarke i pratite nastavak Evrolige, koja se i dalje nastavlja s uzbuđenjem i neizvjesnošću.