HomeSportTenisSinner savladao Medvedeva i izborio polufinale US Opena

Sinner savladao Medvedeva i izborio polufinale US Opena

Dominantna pobjeda Jannika Sinnera

Noćas je Italijan Jannik Sinner postigao značajan uspjeh na US Openu. U četvrtfinalu je savladao Rusa Danila Medvedeva rezultatom 3:1 u setovima. Ovo je bio važan korak ka njegovom cilju osvajanja Grand Slam titule.

Tok meča

U prvom setu, Sinner je lako slavio sa 6:2. Ipak, Medvedev je ubrzo uzvratio i izjednačio sa ubjedljivih 6:1. Nakon toga, Italijan je preuzeo kontrolu nad mečom i u sljedeća dva seta ostvario pobjede sa 6:1 i 6:4. Meč je trajao dva sata i 41 minut.

Plasman u polufinale

Sinnerov uspjeh ga je doveo u polufinale, gdje će se susresti s britanskim teniserom Jackom Draperom. Draper je ranije savladao Australijanca Alexa De Minaura rezultatom 3:0, čime je osigurao svoje prvo polufinale na Grand Slam turnirima.

Historijski trenutak za Drapera

Ovom pobjedom, Draper je postao prvi britanski polufinalista US Opena nakon Andyja Murrayja 2012. godine. Njegova pobjeda je vrijedan doprinos tenisu u Velikoj Britaniji.