Petak, 17 Maja, 2024
HomeNogometSheriff, moldavski gigant, suočava se s izostankom trofeja u ovoj sezoni

Sheriff, moldavski gigant, suočava se s izostankom trofeja u ovoj sezoni

Moldavski nogometni klub, Sheriff, koji je osvojio 21 od moguća 23 naslova prvaka u 21. stoljeću, suočava se sa izazovima ove sezone. Klub je ostvarivao zapažene uspjehe ne samo na domaćoj sceni, već i u evropskim takmičenjima, posebno tokom sezone 2021/22 kada su završili kao treći u grupi Lige prvaka, uz senzacionalnu pobjedu protiv slavnog Reala na Santiago Bernabeuu.

Međutim, ova sezona predstavlja značajan pad u rezultatima kluba i izgleda da će po drugi put u 21. stoljeću završiti sezonu bez osvojenog trofeja. Jučer su ispali od Zimbrua u polufinalu Kupa Moldavije, što je za klub od izuzetne važnosti. U prvenstvu se trenutno nalaze na trećem mjestu, sa samo tri kola do kraja sezone. Na vrhu tabele je Petrocub, koji ima prednost od pet bodova u odnosu na Sheriff, a prošlog vikenda su pretrpjeli drugi uzastopni poraz u domaćim takmičenjima, što se nije dogodilo u proteklih 11 godina.

Sheriff je poznat po tome da predstavlja “crnu mačku” za klubove iz bivše Jugoslavije, sa Željezničarom koji je jedan od rijetkih klubova koji su postigli uspjeh protiv ovog moldavskog giganta.

Sada klub mora tražiti način da se vrati na pravi put i povrati svoju dominaciju na domaćoj sceni i u evropskim takmičenjima. Moraju se pripremiti za sljedeću sezonu i pokušati osvojiti naslov prvaka kako bi vratili svoj status i ugled na fudbalskoj sceni.

Sheriff ima bogatu istoriju uspjeha, ali izostanak trofeja u ovoj sezoni zaista pokazuje koliko je konkurencija postala snažnija. Ipak, uz kvalitetan tim i iskusne igrače, klub ima potencijal da se vrati na vrh. Navijači su strastveni i podržavaju svoj klub u dobrom i lošem vremenu, te mogu biti sigurni da će biti na njihovoj strani dok se borbe vraćaju na svoj stari sjaj.

Za sada, Sheriff će morati naučiti lekcije iz ove sezone, analizirati slabosti i raditi na njima kako bi se ponovo vratio na dominaciju moldavskog fudbala.