Utorak, 14 Maja, 2024
HomeNogometSarajevo pobjednik u derbiju protiv Veleža: Čataković dvostruki strijelac, Hordi zla napustila...

Sarajevo pobjednik u derbiju protiv Veleža: Čataković dvostruki strijelac, Hordi zla napustila tribinu

Sarajevski nogometni klub ostvario je uvjerljivu pobjedu nad Veležom rezultatom 3:0 u derbiju Wwin lige BiH. Susret je započeo briljantno za Sarajevo, već u prvoj minuti utakmice Čataković je sjajno prošao po desnoj strani terena i asistirao Oliveiri koji je lako pogodio mrežu Veleža za vodstvo 1:0.

Prva polovina susreta protekla je u izjednačenoj igri i bez velikih prilika za oba tima. Sarajevo je imalo još jednu priliku u 24. minuti kada je izvrsno odbranio golman Veleža Hadžikić nakon udarca Čatakovića. Ipak, do odlaska na odmor nije bilo promjene rezultata. No, poluvrijede je zasjenila odluka navijača Sarajeva Hordi zla da napuste tribinu zbog nezadovoljstva ponašanjem pripadnika policije prilikom pretresa i drugih incidenata prije i tokom utakmice.

Odlučujući trenutak utakmice dogodio se u 63. minuti kada je Čataković preciznim udarcem s 17 metara po drugi put zatresao mrežu Veleža. Asistirao mu je Kyeremeh. Gosti iz Mostara su devet minuta prije kraja utakmice imali priliku s penala, nakon što je Kapetanović oborio Mlinarića, ali udarac Hrkača je zaustavio golman Sarajeva Iliev. Konačnih 3:0 postavio je Hasić u sudijskoj nadoknadi utakmice.

Sarajevski tim je time osvojio sva tri boda i zadržao prvo mjesto na tabeli sa 58 bodova. Velež se nalazi na petom mjestu sa 34 boda. Nakon utakmice je trener Sarajeva izjavio: “Ponosan sam na momke, odigrali su odličnu utakmicu. Moramo nastaviti ovakvim tempom kako bismo ostvarili naš cilj – osvajanje titule prvaka.”

Ovaj derbi bio je obilježen i odlaskom navijača Sarajeva Hordi zla sa sjeverne tribine. Oni su putem saopćenja izrazili nezadovoljstvo zbog porasta kriminala u gradu i upozorili na problematično ponašanje pripadnika policije.

Utakmica je privukla veliku pažnju navijača i medija, jer je predstavljala dvoboj dva najuspješnija kluba u Bosni i Hercegovini. Sarajevo i Velež su proteklih godina bili među najtrofejnijim ekipama u državi, a njihovi susreti uvijek su bili vrlo zanimljivi i uzbudljivi.

Sarajevo će svoju sljedeću utakmicu odigrati protiv Željezničara, dok će Velež snage odmjeriti protiv Širokog Brijega. S obzirom na dosadašnje rezultate, obe utakmice se očekuju s velikim interesovanjem i uzbuđenjem.