Subota, 18 Maja, 2024
HomeNogometSarajevo pobjednik derbija protiv Sloge: Osiguralo mjesto u evropskim takmičenjima

Sarajevo je ostvarilo važnu pobjedu u derbiju protiv Sloge, što im je donijelo praktično osiguranje mjesta u evropskim takmičenjima sljedeće sezone. Utakmica je započela sa Sarajevom kao boljim timom, a već u osmoj minuti Beganović je zaprijetio golmanu Sloga iako njegov udarac nije bio precizan. U 27. minuti se dogodila najbolja šansa na utakmici, ali je Anđušić iz ozbiljne pozicije promašio gol.

U prvom dijelu utakmice nije bilo puno prilika, a na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0. U drugom poluvremenu, Sarajevo je ponovo zaprijetilo nakon kornera, ali je golman Šćekić uspio zaustaviti udarac Oliveire glavom.

U 70. minuti, Sarajevo je konačno povelo sa 1:0. Beganović je uposlio Kyeremeha koji je sjajno zakucao loptu iza leđa golmana Sloge. Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, te je Sarajevo ostalo pobjednik sa minimalnih 1:0.

Ova pobjeda je značajna za ekipu Bordo tima, jer su ostali na četvrtom mjestu na tabeli sa 48 osvojenih bodova. Imaju sedam bodova više od Posušja i Sloge, i time su praktično osigurali svoje mjesto u evropskim takmičenjima sljedeće sezone.