Subota, 18 Maja, 2024
HomeTenisRubljov osvaja drugu titulu na Mastersima, prvu u Madridu

Rubljov osvaja drugu titulu na Mastersima, prvu u Madridu

Ruski teniser Andrej Rubljov ostvario je preokretom i skoro tri sata igre osvojio drugu titulu na Mastersima i prvu u glavnom gradu Španije – Madridu. Ovom pobjedom, Rubljov je postao prvi igrač koji je osvojio turnir u Madridu i u singlu i u dublu, nakon što je prošle godine trijumfovao zajedno sa zemljakom Karenom Hačanovim.

Rubljovu je ovo bilo 25. finale nekog ATP turnira, od čega je peti put stigao do finala na turnirima iz serije Masters 1000. Do sada je osvojio ukupno 16 titula, od čega su dva Mastersa, uključujući prošlogodišnji u Monte Carlu. Ove godine je već osvojio jedan turnir u Hong Kongu, dok je u Madridu došao do još jedne značajne titule.

Njegova pobjeda u finalu turnira u Madridu donijela mu je napredak od dvije pozicije na ATP listi, tako da će od ponedjeljka biti rangiran kao šesti reket planete. Sa druge strane, Felix Auger-Aliassime je zahvaljujući plasmanu u finale doživio veliki uspon na ATP listi, skočivši sa 35. na 20. mjesto.

Ova pobjeda Rubljova u Madridu svakako će ga motivisati da nastavi sa dobrim rezultatima i ostvari još veće uspjehe u narednim turnirima. Publika će s nestrpljenjem iščekivati njegove nastupe i vidjeti da li će ostvariti još neki veliki uspjeh ove sezone.