Petak, 3 Maja, 2024
HomeNogometRođeni osam bodova ispred Posušja i gotovo sigurni među vodećim ekipama

Rođeni osam bodova ispred Posušja i gotovo sigurni među vodećim ekipama

Fudbaleri Rođenih ostvarili su važnu pobjedu u 26. kolu bh. lige protiv ekipe Sloge iz Gornjeg Vakufa. Utakmica, iako ne baš dopadljiva, donijela je nekoliko ključnih trenutaka koji su odlučili pobjednika.

Već u 29. minuti, Guliashvili je izveo slobodan udarac i lopta je zakačila jednog igrača Sloge, prevarila golmana i završila u mreži za vodstvo Rođenih od 1:0. Sloga je imala priliku poravnati rezultat u 37. minuti, ali odlična intervencija golmana Hadžikića spasila je Rođene.

Drugo poluvrijeme donijelo je kontroverzu u 56. minuti kada je poništen gol koji je postigao igrač Sloge Veselinović, navodno zbog ofsajda. Međutim, ostalo je upitno da li je odluka sudija bila ispravna.

Rođeni su uspjeli zadržati kontrolu nad utakmicom do kraja i ostvariti vrijednu pobjedu. Trenutno imaju osam bodova više od ekipe Posušja koja je na petom mjestu. Ova pobjeda praktično ih čini gotovo sigurnima među četiri vodeće ekipe koje će izboriti plasman na evropsku scenu.

Selektor Zmajeva, Sergej Barbarez, bio je na stadionu zajedno s bivšim reprezentativcem Emirom Spahićem, a navijači su nagradili Rođene ovacijama.

Sutra, Posušje gostuje ekipi Borca, a pobjeda Rođenih u ovoj utakmici mogla bi im pružiti još veću prednost u borbi za evropske pozicije.

Šesto kolo prije kraja bh. lige definitivno će donijeti uzbudljive utakmice i još veću borbu za pozicije na vrhu tabele.