Petak, 17 Maja, 2024
HomeNogometReal vješto iskoristio slabosti Bayerna i remizirao na gostovanju

Real vješto iskoristio slabosti Bayerna i remizirao na gostovanju

U uzbuđujućem prvom susretu četvrtfinala Lige prvaka, Bayern i Real su odigrali 2:2 na Allianz Areni. Utisak je da je Bayern bio bolji rival, ali Real je vješto iskoristio sve slabosti u odbrani Bavaraca i ogroman individualni kvalitet.

Prvo poluvrijeme proteklo je u znaku Reala, koji je poveo golom Vinicius Juniora u 24. minuti. Izgledalo je da će njemački prvak teško doći do preokreta protiv moćnog španskog tima. Međutim, Bayern je pokazao svoju snagu početkom nastavka.

Leroy Sane je izjednačio rezultat u 53. minuti, a samo četiri minute kasnije, Harry Kane je realizirao jedanaesterac za vodstvo Bayerna od 2:1. Izgledalo je da će Bayern ostvariti važnu prednost pred revanš utakmicu.

No, Real se nije predavao. U 83. minuti, Vinicius Junior je ponovno zabljesnuo i pogodio s bijele tačke, postavivši konačnih 2:2 na semaforu. Ovim golom Real je izbjegao poraz i sačuvao realne šanse za prolazak u polufinale.

Zanimljivo je da je ovo bio i deveti susret Carla Ancelottija u Ligi prvaka protiv Bayerna, a do sada nikada nije izgubio. Slavio je šest puta, a tri puta je remizirao. Sinoć je možda bio i najbliži porazu, ali ga je sjajni Vinicius spasio u samom finišu utakmice.

Revanš ovog rivalstva gledat ćemo naredne srijede na stadionu Santiago Bernabeu u Madridu. Očekuje nas još jedan uzbudljiv meč u kojem će ove dvije velike ekipe tražiti svoje mjesto među četiri najbolje ekipe ovogodišnje Lige prvaka.