Subota, 18 Maja, 2024
HomeKosarkaReal Madrid uvjerljivo pobjeđuje Granadu u ACB ligi

Real Madrid uvjerljivo pobjeđuje Granadu u ACB ligi

U utakmici ACB lige između Real Madrida i Granade, Real je dominirao od početka do kraja, ostvarivši uvjerljivu pobjedu rezultatom 94:80.

Real je od samog početka utakmice pokazao superiornost, a ta prednost je samo rasla do odlaska na odmor. U trećoj četvrtini su dodali gas i odlijepili na 20 poena razlike, čime su praktično riješili utakmicu. Gosti su uspjeli samo u posljednjoj četvrtini da ublaže poraz.

Najefikasniji igrači u timu Reala bili su Alberto Abalde i bosanskohercegovački reprezentativac Džanan Musa, obojica sa po 14 poena. Musa je ostvario ovaj učinak za samo 14 minuta provedenih na terenu, dok je Abalde igrao 25 minuta. Musa je također upisao jednu asistenciju.

Sa druge strane, najefikasniji igrač u ekipi Granade bio je Dime sa 14 poena.

Trenutno, Real Madrid zauzima prvo mjesto na tabeli ACB lige sa impresivnim omjerom od 26 pobjeda i pet poraza, dok je Granada smještena na 15. poziciji sa skorom 9-22.

Ova pobjeda je još jedan dokaz dominacije Reala u ovoj sezoni, a sigurno će ih dati dodatnu motivaciju za nastavak takmičenja u ligi.