Ponedjeljak, 20 Maja, 2024
HomeNogometReal Madrid šokirao Bayern i izborio finale Lige prvaka

Real Madrid šokirao Bayern i izborio finale Lige prvaka

Uzbudljiva polufinalna utakmica između Bayerna i Reala završena je pobjedom madridskog kluba rezultatom 2:1. Bayern je poveo u 68. minuti golom Alphonsa Daviesa, ali se Real uspio vratiti u posljednjim trenucima utakmice.

Bayern je dominirao tokom većeg dijela susreta, uz izvrsnu igru Manuela Neuera koji je sačuvao mrežu svog tima na nekoliko ključnih trenutaka. Harry Kane je asistirao Daviesu koji je svojim pogotkom doveo Bavarski klub u vodstvo od 1:0. Izgledalo je da će Bayern izboriti finale Lige prvaka.

Međutim, u 88. minuti Neuera se dogodio nevjerovatan kiks. Vinicius Junior je uputio slab šut prema njegovom golu, ali lopta mu je ispala iz ruku, a Karim Benzema je iskoristio priliku i izjednačio na 1:1.

Taj pogodak je šokirao igrače Bayerna i uveliko ih unervozio. U samom finišu utakmice, u 90+2. minuti, Real je postigao još jedan pogodak. Joselu je poslao loptu u mrežu na asistenciju Antonija Rüdigera, donoseći svojoj ekipi pobjedu od 2:1.

Bayern se pokušao vratiti u igru i stigao do gola, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda. Real Madrid je zasluženo izborio svoje 18. finale Lige prvaka u historiji kluba.

Ova utakmica je pokazala da ni najbolji nekad nisu imuni na greške i da se u nogometu sve može desiti. Ostaje nam da vidimo kako će se Real Madrid snaći u finalu i hoće li uspjeti osvojiti značajni trofej.