Utorak, 14 Maja, 2024
HomeKosarkaReal Madrid rutinski slavio protiv Obraidoria

Real Madrid rutinski slavio protiv Obraidoria

U izuzetno zanimljivom susretu košarkaškog prvenstva, ekipa Real Madrida uspjela je pobijediti ekipu Obraidorio rezultatom 79:69. Susret je donio mnogo uzbuđenja, iako se u prvoj četvrtini to nije moglo naslutiti s vodstvom Reala od 28:20.

Međutim, gosti su se brzo oporavili u drugoj četvrtini i nekoliko puta su imali vodstvo. Ipak, Real je na poluvrijeme otišao s minimalnim vodstvom od 38:37. Slijedio je početak treće četvrtine u kojem su gosti bili bolji i u jednom trenutku su imali prednost od 47:41. Međutim, Real je uspio zadržati hladnu glavu i u posljednju četvrtinu ući s vodstvom od 61:56.

U posljednjoj četvrtini, Real Madrid je rutinski zadržao prednost i na kraju slavio sa sigurnih 79:69. Džanan Musa je bio najbolji igrač Reala s 13 poena, 3 skoka i 4 asistencije, dok su dvocifreni bili još i Fabien Causeur sa 12, Guerschon Yabusele sa 11 i Walter Tavares sa 10 poena.

Nakon ovog trijumfa, Real Madrid ostaje na liderskoj poziciji s omjerom od 26 pobjeda i 5 poraza. S druge strane, ekipa Obraidorio nalazi se na pretposljednjoj poziciji s 8 pobjeda i 23 poraza.

Očekuje se da ekipa Real Madrida nastavi svoj uspješan niz u prvenstvu, te da osvoji naslov prvaka. S druge strane, Obraidorio će nastaviti borbu za ostanak i pokušati poboljšati svoje rezultate u preostalom dijelu sezone.

Košarkaški fanovi s nestrpljenjem očekuju sljedeće utakmice ove dvije ekipe, te se nadaju još jednom zanimljivom i neizvjesnom susretu.