Ponedjeljak, 20 Maja, 2024
HomeNogometReal Madrid pobijedio Bayern i plasirao se u finale Lige prvaka

Real Madrid pobijedio Bayern i plasirao se u finale Lige prvaka

Uzbudljiva utakmica između Reala i Bayerna završena je pobjedom domaćina rezultatom 2:1. Nakon prvog susreta koji se završio bez golova, Real je uspio ostvariti ključnu pobjedu u revanšu i izboriti svoje mjesto u finalu Lige prvaka.

Real je bolje otvorio utakmicu i već u 13. minuti došao do sjajne prilike za postizanje gola. Vinicius je pogodio stativu, a lopta mu se odbila nazad u noge. Bez oklijevanja, šutirao je ponovno, ali se ispred njega našao izvanredni Manuel Neuer koji je fantastičnom odbranom spasio svoj tim.

Bayern je uzvratio u 28. minuti, kada je Kane dobro pogodio sa 16 metara, ali je vratar Real Madrida, Lunin, uspio odbiti loptu u korner. Do kraja prvog poluvremena, domaći tim je imao nekoliko opasnih situacija, ali je Neuer još jednom briljirao svojim odbranama.

Ipak, u 40. minuti je Vinicius Junior uspio izvesti sjajan slobodan udarac koji je prošao kroz sve igrače i išao u sami ugao gola. Neuer je još jednom pokazao svoju izuzetnu kvalitetu i paradom spriječio gol Reala.

Unatoč nadmoćnoj igri i brojnim prilikama Reala, gol je konačno stigao u 52. minuti kada je Mariano Diaz uspio pronaći put do mreže Bayerna. Domaći tim je uspio zadržati prednost do kraja susreta i zasluženo se plasirao u finale.

U finalu Lige prvaka, Real će se sastati s Borussijom Dortmund, koja je u drugom polufinalu izbacila PSG. Očekuje nas zanimljiv i neizvjestan dvoboj, a ljubitelji nogometa jedva čekaju vidjeti koja ekipa će se okititi ovogodišnjom titulom prvaka Europe.